1 λεπτά ανάγνωσης
World Grand Prix:Zhao Xintong χάνει στον πρώτο γύρο στο Martin Gould...

Zhao Xintong χάνει στον πρώτο γύρο στο Martin GouldZhao Xintong κατατάσσεται ένατος στον κόσμο μετά τη νίκη του στο πρωτάθλημα του Ηνωμένου Βασιλείου

Ο νικητής του βρετανικού πρωταθλήματος Zhao Xintong έχασε από τον Άγγλο Martin Gould στον εναρκτήριο γύρο του Παγκόσμιου Grand Prix.

Ο Κινέζος Zhao, 24 ετών, κέρδισε το πρώτο τουρνουά κατάταξης της καριέρας του νωρίτερα αυτόν τον μήνα, αλλά ηττήθηκε με 4-2 από τον Gould την πρώτη ημέρα του αγώνα στο Coventry.

Ο Ζάο έκανε μπρέικ 103 στο τρίτο καρέ και προηγήθηκε με 2-1, πριν τα break των 75, 52 και 79 δώσουν στον Γκουλντ τη νίκη.

Ο Γκουλντ, 40 ετών, αντιμετωπίζει τον πρωταθλητή των Masters Yan Bingtao, επίσης από την Κίνα, στον δεύτερο γύρο, αφού νίκησε τον Mark King  με 4-1.